KORONAWIRUS

Kategoria: Dyrekcja, Autor: Natalia Zalewska

KORONAWIRUS

To nie są ferie, to nie są wakacje! Nudy nie zabijamy na mieście! Placówki edukacyjne i kulturowe zamknięto po to, by młodzież siedziała w domu i nie roznosiła wirusa. Młodzi głównie chorują niemal bezobjawowo, ale są też najbardziej mobilni, w związku z czym stanowią największe zagrożenie przy zakażaniu innych.

Apel do rodziców: starajcie się nie zostawiać dzieci pod opieką dziadków.

Jest to sytuacja nadzwyczajna i wymaga zbiorowej odpowiedzialności za siebie i innych, głównie seniorów.

⚠️ W dobie epidemii nowego koronawirusa SARS-CoV-2 🦠 bardzo proszę każdego #zostańwdomu! 🏠
Młodzi ludzie i dzieci chorują łagodniej 🤧 ale to głównie oni przenoszą wirusa na osoby z grup ryzyka:
👉🏼 ludzi 65+ 🧓🏼
👉🏼 chorych przewlekle 💊
👉🏼 kobiety w ciąży 🤰🏻
Ciężkie obustronne środmiąższowe zapalenie płuc z niewydolnością oddechową i ryzyko zgonu w przebiegu 🦠 COVID-19 dla niektórych stanowi realny scenariusz.
👉🏼 Wychodź z domu, kiedy to niezbędne.
👉🏼 Nie panikuj! Izolacja sprzyja ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa 🦠
🥬 Odżywiaj się zdrowo.