• Mistrzostwa Cheerleaders

Gazetka szkolna 

Rok założenia: 1999

Wydawca: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie

Opiekunka redakcji: Małgorzata Szeja

Kalendarium:

1999 – powstanie gazetki szkolnej (zobacz w galerii okładkę nr.1/1999). Od tej pory ukazuje się nieprzerwanie i pod niezmienionym tytułem.

2000 – przeszkolenie zespołu przez młodych dziennikarzy ze stowarzyszenia „POLIS”

2001 – udział w konkursie „Redaktor Uczeń”

2002 – tytuły „Dziennikarzy Roku” w ogólnopolskim konkursie „Forum Pismaków”

2003 – II miejsce w gminnym konkursie gazetek

2005 – wyróżnienie w mazowieckim konkursie „Historia lokalna na łamach gazetek szkolnych”

2006 – II nagroda w ogólnopolskim konkursie „Młodzi przeciwko dyskryminacji”; I miejsce w konkursie mazowieckim „Historia Lokalna na Łamach gazetek Szkolnych”; realizacja projektu „Forum Gazetek Szkolnych”

2007 – tytuł Laureata VI edycji konkursu „Redaktor Uczeń”, założenie stowarzyszenia „CD”

2008 – udział w konkursach „Wielka Czcionka” i „Redaktor Uczeń”.

2009 – udział redaktorów w projekcie „Ogród Sztuk”; warsztaty fotograficzne;

2010 – udział w warsztatach fotograficznych;

2011 – nagroda za gazetkę z okazji Roku Ignacego Jana Paderewskiego;

Gazetka uczestniczy od 2006 r. w powiatowych przeglądach prasy szkolnej, których jest gospodarzem.

Co roku ukazuje się od 6 do 10 numerów gazetki. Redakcja spotyka się we własnym pomieszczeniu wyposażonym w komputer, skaner, powielacz oraz ... w czajnik i  ekspres do kawy. Do dyspozycji ma też dyktafon i dobry aparat fotograficzny. Młodzi dziennikarze w biblioteczce redakcyjnej mogą znaleźć podstawową literaturę fachową.

"Z Arciwum Ł" to fotokomiks historyczny, który powstał w 2009 r. Wtedy też, podcza święta 11 Listopada, została pokazana jego wersja "na żywo". W "Carpe Diem" nr 18/2012 przedrukowano część slajdów. Ostatnie zdjęcie w galerii przedstawia twórców fotokomiksu: Damiana Saksa, Kamila Balę, Łukasza Piórę, Agnieszkę Dołowy, Przemka Bugaja i Kamila Króla.

Komentarze