Jerzy Szeja: Od dwudziestu lat przygotowuję recytatorów i śpiewających poezję. Właściwie co roku moi uczniowie zajmują dobre miejsca, czasami pierwsze.

Najnowsze osiągnięcie:

Na turnieju w Dąbrówce "Cyprian Norwid - Poeta Naszej Ziemi" (17. maja 2013 r.) w 130. rocznicę śmierci poety Justyna Jasińska zdobyła pierwsze miejsce w kategorii recytacja - szkoły ponadginazjalne, a Emilia Śliwoska - drugie w poezji śpiewanej (szkoły ponadgimnazjalne).

jjjj

Justyna z jurorami: aktorką Justyną Sieńczyłło (http://pl.wikipedia.org/wiki/Justyna_Sie%C5%84czy%C5%82%C5%82o )

i norwidologiem, doktorem Tomaszem Korpyszem (http://www.wnh.uksw.edu.pl/node/239 ).

Emilia w trakcie występu.

Emilia Śliwoska na eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Siedlcach wyśpiewała drugie miejsce, a Justyna Jasińska zdobyła wyróżnienie w kategorii recytacji (17 kwietnia 2013).

Justyna Jasińska (IIIb) zajęła 13. marca 2013 roku drugie miejsce na XII Spontanicznym Konkursie Recytatorskim ŚCIEŻKI SŁÓW oraz zdobyła tytuł Wicemistrza Żywego Słowa.

jug

Poprzednie w roku szkolnym 2012/2013:
- Justyna Jasińska (IIIb) wygrała XI Konkurs Recytatorski Twórczości Cypriana Kamila Norwida w I LO w Wyszkowie,
a duet Emilia Śliwoska (IId) i Jarek Gołoś (IIIc) zdobył tam pierwsze miejsce w kategorii poezji śpiewanej (17. października).

- W ogólnopolskim turnieju Bliżej Norwida w Warszawie Justyna Jasińska otrzymała wyróżnienie (6. listopada), a duet Emilia Śliwoska i Jarek Gołoś zdobył drugie miejsce (7. listopada).

Bliżej Norwida 2012

- Zaduszki Poetyckie w Siedlcach: pierwsze miejsce w kategorii poezji śpiewanej otrzymał nasz duet Emilia Śliwoska i Jarek Gołoś, zaś Justyna Jasińska otrzymała wyróżnienie (7. listopada).

Zaduszki Poetyckie 2012                                                   Zaduszki Poetyckie 2012 Justyna

- Kamień Wiary: najważniejszy z siedleckich konkursów recytatorskich i poezji śpiewanej. Duet Emilia Śliwoska i Jarek Gołoś zdobył drugie miejsce.

:EiJ

Dwa lata poprzednie:

Rok szkolny 2010/2011

- Zaduszki Poetyckie w Siedlcach: Adrianna Grotkowska zajęła drugie miejsce;
- Joanna Szelest zajęła drugie miejsce na turnieju Cyprian Kamil Norwid – Poeta Naszej Ziemi (Dąbrówka);
- Natalia Śliwoska jako reprezentantka naszego LO wygrała eliminacje okręgowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Siedlcach w kategorii poezji śpiewanej oraz zajęła drugie miejsce w recytacji;

W sezonie 2011/2012
- Justyna Jasińska (IIb) wygrała konkurs recytatorski poświęcony poezji Norwida w Wyszkowie (październik),
- Jarosław Gołoś (IIc) wygrał Zaduszki Poetyckie w Siedlcach, a Emilia Śliwoska (1d) zajęła tam trzecie miejsce (oboje w kategorii poezji śpiewanej),
zaś Joanna Szelest (3a) – drugie miejsce w recytacji (listopad).
- W warszawskim turnieju Bliżej Norwida moje recytatorki zajęły ex-equo trzecie miejsce, a Jarek drugie, Emilia zaś trzecie (w kategorii poezji śpiewanej) (listopad).
- Joanna Szelest wygrała w kategorii monodramu turniej „Recytujemy Biblię” w Płocku oraz zdobyła główną nagrodę (głosami komisji była lepsza od zwycięzcy turnieju recytatorskiego), indeks na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. (grudzień 2011)
- Na najważniejszym siedleckim turnieju Kamień Wiary duet Emilka Śliwoska i Jarek Gołoś zajął w lutym tego roku drugie miejsce.

- W wyniku eliminacji do warszawskiego stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego przyznano trzy równorzędne nagrody równoznaczne z awansem. Prócz dwojga siedlczan nasz rejon w Warszawie reprezentuje Justyna Jasińska (IIb). Na turniej w dniu 23. kwietniado CKiS w Siedlcach przybyło wielu uczestników a poziom był wysoki. W skład komisji oceniającej wszedł "wizytator" z Towarzystwa Kultury Teatralnej (organizatora OKR). Uczestnikom kibicowała klasa Justyny (IIb). Jak widać - skutecznie! Smile

- 9. maja Justyna Jasińska wygrała konkurs Cyprian Norwid - Poeta Naszej Ziemi w Dąbrówce. Komisja pod przewodnictwem znanej aktorki Emilii Krakowskiej, której towarzyszył m.in. znakomity norwidolog, dr Tomasz Korpysz, przyznała naszej recytatorce pierwsze miejsce w dobrze obsadzonej kategorii recytacji.

- Na tym samym konkursie kategorię poezji śpiewanej wygrał nasz duet Emilia Śliwoska i Jarek Gołoś. Byli bezkonkurencyjni!

16. maja ww. odebrali nagrody i dyplomy oraz zaprezentowali swoje wykonania na okolicznościowej gali.