• Mistrzostwa Cheerleaders

Wycieczka rowerowa do Julina

Ostatnie dni kwietnia uraczyły nas piękną, słoneczną pogodą. Nasza klasa, jak to zwykle bywa w takich sytuacjach postanowiła nie marnować wspaniałej, wiosennej aury i niemal od razu wpadliśmy na pomysł wycieczki rowerowej do Julina. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia w tamtych rejonach jest z pewnością powstała kilkanaście lat temu izba pamięci Ignacego Jana Paderewskiego, tam więc zaraz po dość lekkiej i przyjemnej podróży skierowaliśmy swe kroki. W izbie będącej jednocześnie przedszkolem (co uśwadomiły nam obecne wszędzie dzieci, wpatrujące się w nas jak w obrazek, dla których nasza wizyta też była swojego rodzaju atrakcją), odbyła się interesująca lekcja historii na temat związku Paderewskich z Julinem i jego okolicami. Przekazywane nam wiadomości były ciekawe jednak i tak każdy czekał na najważniejszy z naszego (uczniów) punktu widzenia cel wyprawy - ognisko. Spory stos drewna przygotowany wcześniej przez pracowników izby zapłonął praktycznie od razu po opuszczeniu przez nas budynku. Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy, więc po kilku godzinach nasza wycieczka również zaczeła powoli zmierzac ku końcowi. Żeby jednak w pełni wykorzystać czas, powrót odbywał się odrobinę zmienioną  trasą, więc zdążyliśmy obejrzeć jeszcze architekturę budynku, w którym obecnie mieści się Dom Dziecka.