• Mistrzostwa Cheerleaders

Piesza wycieczka do pałacu w Łochowie

Zbudowany w latach 1820-1830 dla rodziny Hornowskich pałac położony na terenie starego Łochowa (obecnie hotel) od lat jest obiektem wypraw dla wielu miłośników architektury, ale także dla niezliczonej grupy ludzi, którzy chcieliby przez chwile posmakować uroków szlacheckiego życia. Mając, więc w okolicy taki obiekt, grzechem byłoby go nie odwiedzić, chociażby w ramach lekcji wiedzy o kulturze. Jedna z takich "terenowych" lekcji WOK'u naszej klasy miała miejsce w drugiej połowie marca. Kilkukilometrowy marsz spod budynku gminy na teren pałacu dostatecznie robudził tych, którzy jeszcze podczas ruszania wykazywali pewne objawy narkolepsji i tym sposobem po dotarciu do celu wszyscy gotowi byli na zwiedzanie. Niestety jak to czasem bywa, szczęście nam nie dopisało. Nasza wyprawa zbiegła się w czasie z pracami konserwatorskimi wewnątrz głównego budynku i wiekszość sal była niedostępna. Jednak większość nie znaczy wszystkie, tak więc udostepniona nam sala konferencyjna została przez nas pieczołowicie zwiedzona z główną uwagą skierowaną na wiszące w niej obrazy. Przy okazji wizyty w sali przystosowanej do wygłaszania przemów, niektórzy mieli niepowtarzalną okazje pochwalić się swoją znajomością "Inwokacji", jednak chetnych nie było zbyt wielu i gdy tylko zakończyli swoje wystąpienia, od razu przeszliśmy do kolejnego " nie konserwowanego" miejsca jakim był drewniany bar, gdzie czekała na nas lekcja na temat historii pałacu i przynależących do niego obiektów dworskich. Na koniec jeszcze tylko szybki rzut oka na przypałacowe stawy oraz stojący nieopodal, drewniany kościół przeniesiony w 2010 r z Wólki Dobryńskiej i można było wracać do domu. Wszyscy byli zadowoleni bo taka lekcja połączona ze zwiedzaniem jest z pewnością ciekawą alternatywą dla zwykłych zajęć w klasach.