• Mistrzostwa Cheerleaders

WYMIANA AIESEC

18-26 lutego 2012r.

 W dniach 18-26 lutego 2012r. nasza szkoła miała okazję gościc trzy studentki z zagranicy: Marianę z Grecji, Sanję z Serbii i Anne z Indonezji. Dzięki organizacji AIESEC dziewczyny miały okazję przyjechać do Polski, a tym samym poznać młodzież i grono pedagogiczne z łochowskiego liceum.

W trakcie tygodniowego pobytu działo się wiele. Każda klasa miała zorganizowane zajęcia  z Sanją, Marianą lub Anne na których poruszane były tematy dotyczące problemów globalnych, takich jak: niedobór wody w krajach trzeciego świata, AIDS, malaria, ONZ, itp. Po ciężkim dniu wypełnionym zajęciami dziewczęta relaksowały się w saunie, którą miały do swojej dyspozycji dzięki kierownikowi hali Panu Pawłowi Wróblowi. Udało się także pojechać na wycieczkę do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie i odwiedzić Mazowiecki Urząd Wojewódzki, gdzie uczniowie i studentki spotkali się z wicewojewodą Panem Dariuszem Piątkiem. Dzięki uprzejmości Pana Robert Marczaka dziewczyny zwiedziły również nowowybudowaną piekarnię znajdującą się przy ulicy Myśliwskiej. (Z nieoficjalnych źródeł wiem, że do późnych godzin nocnych zajadały się smakołykami właśnie z tej piekarni). Ponadto, spróbowały także swoich sił na lodowisku w Mińsku Mazowieckim i chętnie towarzyszyły pingwinom w trakcie jazdy. Młodzież naszego liceum na krok nie odstępowała swoich nowych nauczycielek i chętnie zapraszała je na pizzę i oczywiście prowadziła międzykulturowe rozmowy.

Marianne, Sanja i Anne intensywnie spędziły czas w Łochowie. Wiem, że były bardzo zadowolone z pobytu i z łezką w oku będą nas wspominać. Wymiany to wspaniały sposób na poznawanie nowych kultur, zwyczajów, a przede wszystkim ciekawych i  pełnych życia ludzi. Z niecierpliwością czekamy na kolejnych gości.

 

                                                                                                                                                  Dorota Gręda

Komentarze