• Mistrzostwa Cheerleaders

Wigilia klasowa

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w szkole nie myśli się już o nauce, a uwaga większości uczniów skupiona jest na przygotowaniach do akademii, ozdabianiu sal czy też na organizacji spotkań opłatkowych. Cała ta sytuacja osiąga apogeum dwudziestego pierwszego grudnia, kiedy to każda klasa we własnym gronie przełamuje się opłatkiem, a nastepnie zasiada to przygotowanego wcześniej wspólnymi siłami posiłku. Nasze przygotowania, zgodnie z klasową tradycją rozpoczeły się w momencie, w którym w innych klasach dobiegały końca. Nie wiedzieć czemu, ale im mniej mamy czasu na zrobienie czegoś, tym lepiej nam to wychodzi... Trzymając się więc tego założenia i przy odrobinie szczęścia udało nam się zakończyć przygotowania praktycznie z chwilą, w której specjalna delegacja w strojach ludowych przyniosła do naszej sali kapustę wigilijną, co było oficjalnym sygnałem do rozpoczęcia spotkania. Gdy wszyscy złożyli sobie życzenia,  każdy zajął miejsce przy stole i wreszcie można było spróbować, co takiego udało się przyrządzić tym, którzy zgłosili się do przygotowania posiłków (chociaż i tak standardowo największą furorę robiły mandarynki). Potem jeszcze tylko sprzątanie i ostatnia klasowa wigilia była już historią, ale na szczęście historią, którą każdy miło bedzie wspominał.