• Mistrzostwa Cheerleaders

Obchody Dnia Papieskiego

Jeśli kiedykolwiek ktoś w Polsce zasłużył na to, żeby jakiś dzień w roku mianować jego świętem, to jest to z pewnością Jan Paweł II. I chociaż pewnie znajdą się osoby, które się z tym nie zgodzą, to jest faktem, że miał on tak wielki wpływ na losy Polski i świata, że w ramach hołdu dla jego osoby dzień 16. października został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej jako Dzień Papieża Jana Pawła II. Ponadto od 2001 roku niedziela przed tym dniem została przez Kościół rzymskokatolicki mianowana Dniem Papieskim. Te dwa święta w naszej szkole obchodzone są w jednym czasie i w ramach ich obchodów przygotowywana jest specjalna akademia dla uczniów. W tym roku obchody te przypadły na 17. października, a w akademii wzięło udział także czworo uczniów z naszej klasy - Milena Góral, Magda Siwerska, Karolina Ziółkowska i Jakub Mróz. Jeśli chodzi o wszelkie przedstawienia i akademie, to w szkole, jak wiadomo, jest jeden szczególny ekspert od tych spraw - mowa tu o księdzu Marku Wróblu. To właśnie jemu powierzona zostało zadanie przygotowania spektaklu. W czasie kilku godzin prób ksiądz przydzielił każdemu rolę i cały czas powtarzał, żeby w występ włożyć dużo serca. Jego motywacja przyniosła oczekiwane rezultaty, ponieważ każda recytacja wiersza a także każda piosenka wykonywane były z dużym zaangażowaniem i cała akademia przebiegła bez zarzutu.

Komentarze