• Mistrzostwa Cheerleaders

Tu znajdziesz relacje z wydarzeń w projekcie Mazovia Goes Baroque

Program festiwalu

Informacje oprzebiegu projektu MG/MGB na Mazowszu

Polecana strona: Platforma Kultury

 

 

 

 

25 czerwca 2012 r.

MCKiS przesłało do szkoły podziękowanie za udział w projekcie. Możesz je zobaczyć w załączniku JPG o nazwie "MG MGB list".

31 maja 2012

MG/MGB. Epilog. 29 maja 2012 w siedzibie Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie odbyło się podsumowanie i zakończenie projektu MG/MGB. Podczas uroczystości spotkali się wszyscy uczestnicy projektu: najlepsi młodzi dziennikarze, a wsród nich Jakub Mróz (absolwent IIIc) - laureat I miejsca w kategorii szkół ogólnokształcących oraz Adam Gąsior i Michał Stelmaszek (II c) - laureaci wyróżnienia specjalnego, ich koledzy i opiekunowie, artyści, dziennikarze, ale też przedstawiciele organizatorów, partnerów i mecenasów projektu.  Projekt został zrealizowany w ramach programu Akademia Orange. Więcej zdjęć znajdziesz w szkolnej galerii.

 

23 kwietnia 2012 r.

Ania i Kuba zostali wyróżnieni w konkursie MG/MGB. Jesteśmy dumni i gratulujemy! Zobacz protokół z konkursu tutaj.

19 kwietnia 2012 r.

Z wielką przyjemnością informujemy, że Jakub Mróz (III c), Adam Gąsior, Michał Stelmaszek (IIc) oraz Anna Bala (Gimnazjum im. A. Zamoyskiego w Jadowie) zakwalifikowali się do udziału w warsztatach dziennikarskich w projekcie MG/MGB. W programie: 20 kwietnia 2012, Warszawa, siedziba Gazety Wyborczej – warsztat z dziennikarzami GW i wycieczka po siedzibie Gazety Wyborczej; 21 kwietnia 2012, Warszawa, MCKiS – „Jak mówić o muzyce?” - całodzienny warsztat medialny z wybitnymi dziennikarzami muzycznymi młodego pokolenia; rozstrzygnięcie konkursu, wybór Młodzieżowego Kolegium Redakcyjnego (10-cioro młodych dziennikarzy), które będzie pracowało w dniach  22 kwietnia do 3 maja 2012 będzie na Mazowszu  i w Warszawie. Trzymamy kciuki za naszych początkujących dziennikarzy muzycznych!

29 marca 2012 r.

"Rewelacyjne!" - tak ocenili wczorajszy koncert i warsztaty uczestnicy projektu MG/MGB. Teraz pracują nad konkursowymi relacjami.

Tu możesz posłuchać muzyki, w nagraniu której uczestniczyli poznani wczoraj artyści (indie rock, alternatywny i minimalistyczny).

27 marca 2012 r.

Przed jutrzejszym koncertem i warsztatami (28 marca 2012, MiGOK, godz. 17.00) zobacz plik zawierający program i materiał szkoleniowy, bezpośrednio już nawiązujący do projektu Młodzieżowa Gazeta Mazovia Goes Baroque i zapoznaj się z jego zawartością. Każdy z uczestników w dniu koncertu otrzyma go w wersji papierowej.

Uczestnicy, którzy fotografują, mogą zabrać ze sobą aparaty fotograficzne. Zasady fotografowania będą ustalone na początku koncertu.

Jutro zagra Tomek Pokrzywiński. Artysta mieszka w Warszawie, ale prawie nigdy nie ma go w domu, ponieważ albo gra z Arte dei Suonatori (Polska - ale rzadko grają w Warszawie, a często gdzieś daleko), albo z Holland Baroque Society (Holandia), albo z Academy of Ancient Music, czy La Nuova Musica (Anglia). Najczęściej jako koncertmistrz wiolonczel, czasem jako solista. Jeśli jest w Warszawie, to znaczy, że albo coś kombinuje z Marcinem Maseckim (grali już Bacha i trochę Beethovena, szykują więcej), albo wymyśla i realizuje razem z przyjaciółmi projekty muzyczno-edukacyjne. Gra też dużo kameralistyki barokowej z muzykami z całego świata.

Po koncercie warsztaty dziennikarskie poprowadzi Robert Kamyk z TVP Kultura.

16 marca

Konert akordeonowy Andreasa Borregaarda i spotkanie z muzykiem w Pałacu Łochów. Zobacz galerię.

Zobacz i posłuchaj: http://www.andreasborregaard.com/english/.

Komentarze