• Mistrzostwa Cheerleaders

W dniach 15 oraz 16 marca b.r. nasza klasa wraz z innymi drugimi uczestniczyła w "Archipelagu Skarbów". Jest to program prowadzony przez ludzi, którzy chcą podzielić się z nami swoją wiedzą na temat miłości, seksualności, dążenia do marzeń oraz walki z naszymi tygrysami, czyli pobudzeniem seksualnym, zakochaniem oraz złością i gniewem.W czasie tych dwóch dni dowiedzieliśmy się, że ludzi powinno łączyć wszystko, co się na nich składa: ciało, uczucia, rozum, duch, więzi. Człowiek jest gwiazdą składającą się z tych pięciu elementów i ma prawo wymagać, aby takim go akceptowano i kochano. Poznaliśmy także cztery rodzaje miłości: upodobanie (zakochanie), pożądanie, życzliwość oraz oblubieńczą, a w każdej z nich wypowiedziane do nas słowa kocham Cię oznaczają coś innego.Zakochanie jest formą miłości krótkotrwałą, jest fascynacją naszym wyobrażeniem o danej osobie, a nie nią samą. Kiedy ktoś powie nam wtedy, że nas kocha, oznaczało to będzie tyle, że po prostu w tym właśnie momencie podobamy mu się. Miłość pożądania oznacza, że druga osoba potrzebuj enaszego czasu, towarzystwa, ciała. Nie jest to jednak wystarczające do budowania trwałego związku. Wypowiedziane wtedy kocham Cię znaczy, że druga osoba potrzebuje nas dla siebie. Miłość życzliwości oznacza, że druga osoba daje nam siebie, bo chce wyłącznie naszego dobra. Gdy wtedy usłyszymy wyznanie miłości, będzie ono oznaczało to, że druga osoba zrobi wszystko, byleby tylko nas uszczęśliwić. Miłość oblubieńcza jest obietnicą trwałej miłości oraz poczucia bezpieczeństwa. Jest to miłość na całe życie i nie możemy wyjść z tego związku wtedy, gdy stanie się dla nas rutyną bądź będzie nam w nim niewygodnie. Słowa kocham Cię wypowiedziane wtedy znaczą, że druga osoba oddaje nam siebie aż do śmierci. Poznaliśmy także sposoby na oswajanie wspomnianych wcześniej tygrysów: pobudzenia seksualnego, zakochania, złości i gniewu. Aby zobaczyć te sposoby odsyłam do strony internetowej Archipelagu Skarbów. Dostaliśmy także przydatnych 13 wskazówek dotyczących randkowania i budowania udanego, trwałego związku. Drugiego dnia tego programu odbył się festiwal naszej twórczości związanej z ideą przedsięwzięcia. Usłyszeliśmy dwie piosenki w odmiennych klimatach, jedną z nich stworzyli nasi koledzy Piotr Kalinowski, Łukasz Korzeniecki oraz Konrad Pełka. Po odsłuchaniu ich utworu publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Miejmy nadzieję, że każdy z nas wziął sobie przesłanie niesione przez Archipelag Skarbów do serca oraz jakże udaną twórczość naszych chłopaków ;)
http://archipelagskarbow.eu/

Tekst piosenki 
Autorzy: Piotr Kalinowski, Konrad Pełka, Łukasz Korzeniecki
Tytuł: Tiger

1. Pierwszy temat to hierarchia wartości w praktyce,
jeśli chcesz żyć godnie, dbaj o własne życie.
Życie i miłość to bardzo trudny temat,
więc opracuj swój postępowania schemat.
Dla katolika przykazania - najważniejsze sprawy,
więc potraktuj te zasady nie tylko dla zabawy.

Męczy wewnętrzna pustka, wciąż śnisz o koszmarach.
Nikt nie przewidywał, o jakich trudnych sprawach.
Potraktuj to jako lekcję preferencji,
Pan Bóg nie ma dla człowieka przecież złych intencji.

Szanuj rodziców, matkę swoją, ojca swego
- to oni przyczynili się do przyjścia na świat twego.
Warto mieć własny pogląd na swój świat.
Każdy powinien go mieć, ty też go miej, brat.

Ref. Bądź jak tygrys, jak Tiger Michalczewski
Walcz o miłość, twój kolor niebieski.
Dąż, by wykreować własne zasady,
Będą one drogą do życia kanonady.

2. Miłość na oko to tylko proste słowo,
lecz dzięki niej wszystko zaczynasz na nowo.
To ona zmienia nicość w błogość,
Kiedy czujesz czyjąś bliskość, 
porzuć szarą rzeczywistość.

Tylko gdy masz pewność, mów o zakochaniu,
wyrzucając myśl o okrutnym porzucaniu.
Osiągniesz to, konsultując się z rozumem,
wasze więzy zacieśniając sznurem.

Dlatego zawsze dbaj o tę drugą osobę,
wraz z nią pokonasz najgorszą chorobę.
Nigdy nie trać sił i miej wiarę w siebie,
Nawet gdy problemy położą cię na glebie.
Bądź całą gwiazdą, znaj wszystkie kolory,
a poznasz życia prawdziwe walory. 


W załączniku: możliwość pobrania utworu ! ! ! 

Komentarze