• Mistrzostwa Cheerleaders

Wycieczka do teatru "Syrena" 

W życiu każdego ucznia przychodzi taki czas, że zaczyna odczuwać  obrzydzenie na samą myśl o wszelkiej komercyjnej papce, jaką przez lata karmiły go wszystkie możliwe media i zaczyna poszukiwać wytchnienia w kulturze wyższej. A co może być w takiej sytuacji lepszym wyborem dla młodego człowieka w wieku licealnym, jeśli nie teatr, który jest  bardziej przyjazną dla uczniowskiego budżetu alternatywą niż np. opera. Biorąc to pod uwagę, 16 marca zorganizowana została wycieczka do powstałego w 1945 roku teatru "Syrena", którego dyrektorem naczelnym i artystycznym jest  znany zapewne większości Wojciech Malajkat. Wybór sztuki sprawił trochę trudności, ponieważ teatr jako jeden lepszych, byle czego nie wystawia i właściwie każda propozycja wydawała się interesująca. Wybór padł na sztukę pt.  "Pan Tadeusz i inne obce języki" i, jak się później okazało, nie żałowaliśmy, że poszliśmy akurat na ten spektakl. Warto wspomnieć, że po przyjeździe do stolicy mieliśmy trochę wolnego czasu, co wykorzystaliśmy na zwiedzenie budynku teatru. Budynek nie był pierwotnie zaprojektowany na potrzeby teatru. Cała uwaga, której nie zdołały zaangażować teatralne pomieszczenia, skupiona została na spektaklu, więc, jak już wspominałem, do domu raczej nikt nie wracał zawiedziony.