KLASA IA

Jest to klasa, w której zgromadzili się wszyscy humaniści, którzy chcieli podjąć naukę w naszej szkole. Tak naprawdę jest to profil o nachyleniu dziennikarskim, chociaż w obiegu częściej używany jest zwrot "klasa humanistyczna". To właśnie nasza klasa od przyszłego roku będzie posiadała rozszerzenia z języka polskiego, języka angielskiego, a także historii. Oczywiste jest, że nie każdy przyszedł tutaj ze względu na swoje upodobania, ponieważ wielu jest takich, którzy po prostu bali się rozszerzeń przedmiotów ścisłych, a te humanistyczne wydają się pozornie łatwiejsze. Naszą wychowawczynią jest Pani prof. Marzena Ogonowska. Klasa liczy dwudziestu dziewięciu uczniów z czego przeważającą cześć stanowią dziewczęta, jest ich dokładnie dwadzieścia. Łatwo zatem obliczyć, że chłopców jest tylko dziewięciu. Nasza klasa jest na tyle osobliwa, że większość uczniów zdążyła się dobrze poznać jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, a to dlatego, że udało nam się za pomocą portalu społecznościowego facebook.com odnaleźć większość osób i zorganizować integracje, a raczej integracji, ponieważ na jednej się nie skończyło. Miało to swoją dobrą stronę, ponieważ już na początku roku byliśmy bardziej zgrani niż inne klasy co zostało zauważone przez wielu nauczycieli. Mamy nadzieję, że nie tylko początek naszego pobytu w szkole będzie udany, ale przez wszystkie trzy lata(oby tylko trzy lata) nauki będzie tak samo.

Samorząd klasowy:

Gospodarz: Katarzyna Politowska