• Mistrzostwa Cheerleaders

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym licealiści mogą wziąć udział w konkursie promujacym kulturę języka - w Konkursie Ojczyzny Polszczyzny. W naszej szkole wystartowało w nim 16 uczniów w części pisemnej, zaś do części ustnej zakwalifikowało się ośmioro. Część ustna polegała na przygotowaniu w ciągu 45 minut wypowiedzi interpretacyjnej do wiersza i na wygłoszeniu jej bez korzystania z notatek. Ponadto uczestnik musiał pięknie odczytać utwór, tak by zaakcentować hipotezę interpretacyjną. W załącznikach znajdują się fotografie z przebiegu konkursu w naszej szkole oraz lista osób, które zakwalifikowały się do etapu rejonowego. Oprócz uczniów naszego liceum wezmą w nim udział licealiści z Warszawy (5 osób z LO im. Jacka Kuronia) i z Sadownego (2 osoby). Informacje o konkursie, zadania itp. znajdziesz na stronie www.ojczyznapolszczyzna.pl.

Komentarze