• Mistrzostwa Cheerleaders

10 listopada w sali konferencyjnej LO im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie odbył się Mały Finał Konkursu Ojczyznzy Polszczyzny. Patronat nad konkursem objęła nasza organizacja związkowa. W czasie, gdy uczestnicy konkursu przygotowywali swoje wystąpienia, w sali trwał koncert pieśni legionowych w wykonaniu chóru szkolnego kierowanego przez x. Marka Wróbla. W konkursie zwyciężyła Martyna Rydzewska, uczennica III klasy LO w Łochowie, miejsce II zajęła jej koleżanka z klasy Justyna Jasińska (obie są wychowankami dr Jerzego Szei), na miejscu III znalazł się Norbert Bański, także łochowski trzecioklasista. Dwa wyróżnienia trafiły do rąk Karoliny Perzyny z Sadownego i Sylwii Feliszek z Warszawy. I nagrodę stawnowiły albumy wydawnictwa Volumen oraz seria Kanon Literatury Podziemnej. Każdy z uczestników oraz opiekunowie uczniów otrzymali śliczne ręcznie wykonane sowy, dzieło ceramika Romana Kuzelyaka, oraz książki wydane przez Fundację "Gazety Podlaskiej" im. prof. Kłopotowskiego. Już 30 listopada i 2 grudnia we wrocławskim Ossolineum rozegra się finał konkursu. Mazowsze będzie reprezentowała Martna Rydzewska. Fot. "Głos Węgrowa i Okolic" (tam też obszerna relacja i więcej zdjęć.) Luretaka I miejsca - piąta z prawej.

Zobacz relację tv z wręczenia nagród w Internecie:

Trzecie okienko od dołu, proponuję zacząć od 30 minuty.

Komentarze