• Mistrzostwa Cheerleaders

WołominPo raz kolejny uczniowie naszego LO zostali zaproszeni do uczestnictwa w Plenerze Malarskim „Wspomnienie miejsc dzieciństwa Cypriana Norwida”. Plener był jednym z punktów programu projektu „Dziedzictwo Norwida w Powiecie Wołomińskim w roku Cypriana Kamila Norwida na Mazowszu w 130. rocznicę śmierci poety”. Tegoroczny, dziesiąty już plener, odbył się 18 września w Dworze Sulejów (gmina Jadów). 38 uczestników malowało m.in. martwą naturę, wnętrze dworu, kościół stojący w miejscu poprzedniego, w którym 25 kwietnia 1818 roku Jan Norwid i Ludwika Zdzieborska (rodzice Cypriana Kamila Norwida) wzięli ślub. Uczestnicy pleneru mogli liczyć na pomoc specjalistów w dziedzinie malarstwa: pani Magdaleny Karłowicz – Iwanickiej – rzeźbiarki, absolwentki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Lidii Wnuk, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Bartłomieja Kownackiego, absolwenta Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Na zakończenie odbyła się wystawa poplenerowa, na której byli obecni m.in. norwidolodzy prof. Jadwiga Puzynina z Uniwersytetu Warszawskiego oraz  dr Tomasz Korpysz – Uniwersytet Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Plener nie miał charakteru konkursu, jednak kilkanaście prac zwróciło szczególną uwagę i otrzymało wyróżnienia, wśród nich prace naszych reprezentantek: Sylwii Komudy i Weroniki Kalinowskiej (I b)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Starostę Wołomińskiego, a wyróżnieni również pamiątkowe monety przestawiające podobiznę Norwida, wybite z okazji 130 rocznicy śmierci poety. Dodatkową niespodzianką dla wyróżnionych były nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Uczestnicy otrzymali m.in. sztalugi oraz materiały plastyczne.

Komentarze