• Mistrzostwa Cheerleaders

5 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy wraz z klasą Ic.
O godzinie 8 mieliśmy zbiórkę na stacji PKS. Postaraliśmy się być na tę godzinę w miejscu zbiórki i kiedy autobus podjechał, ruszyliśmy w drogę. Dotarliśmy do Warszawy w dobrych humorach, mimo że pogoda zapowiadała się nieciekawie. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było Mauzoleum Walki
i Męczeństwa. Byliśmy tam przed czasem, więc poczekaliśmy kilkanaście minut w pomieszczeniu obok, czyli Jadalni. Kiedy wybiła godzina 10 weszliśmy do Mauzoleum. Na początku obejrzeliśmy krótki film, a następnie przechadzaliśmy się korytarzami, aby obejrzeć pamiątki, które pozostały.
Po wyjściu z Mauzoleum, przecieraliśmy historyczne szlaki Warszawy.
Po drodze wstąpiliśmy do Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów
w Warszawie. Przybył do nas wikariusz i opowiadał nam co nieco o ich wierze, tradycjach i obrzędach. Otrzymaliśmy od Baptystów
Ewangelię św. Jana, która jest przeznaczona dla żołnierzy Wojska Polskiego. Kolejnym punktem było Muzeum Więzienia Pawiak. Przywitała nas makieta, która przedstawiała Pawiak i nagranie, które opowiadało, jak zmieniało się Muzeum Więzienia. Później obeszliśmy sale z pamiątkami. Z poprzedniego Pawiaka został tylko fragment bramy wjazdowej, obok niej jest postawione metalowe drzewo, które symbolizuje drzewo ścięte w 2004 roku. Zwieńczeniem wyjazdu był seans Teoria Wszystkiego. Jest to film, który opowiada historię genialnego naukowca Stephena Hawkinga - rozwoju jego choroby, rodzącego się uczucia do Jane, a w końcu rozpadu ich małżeństwa. Po zakończeniu wizyty
w Warszawie, wróciliśmy do domu.

Komentarze

  • Szkoła Współpracy