• Mistrzostwa Cheerleaders

TPMłodzi artyści z Łochowa: śpiewająca poezję Emilia Śliwowska i recytatorzy Ola Dołowy, Ada Król, Rafał Krajewski (wszyscy są uczniami Małgorzaty Szei) wystąpili 10 listopada b.r. na deskach Teatru Polskiego w repertuarze norwidowskim, bowiem, aby dopełnić tegoroczne obchody Roku Cypriana Norwida, Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie oraz Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie postanowił dodatkowo wyróżnić finalistów konkursów  norwidowskich odbywających się na terenie województwa.

Łochów miał w Polskim najliczniejszą reprezentację, bo aż  czterech na 16 uczestników. W Warszawie przebywali na zaproszenie organizatorów od 9 rana listopada, uczestnicząc w Warsztatach Norwidowskich prowadzonych przez aktorkę Halinę Łabonarską i Dyrektora Artystycznego Teatru Polskiego Jarosława Gajewskiego. Natomiast w niedzielę 10 listopada w samo południe wzięli udział w popisie na deskach Teatru Polskiego w ramach cyklu Salon Poezji. Widownia była szczelnie zapełniona, przybyły władze Mazowsza oraz dyrekcje Teatru Polskiego i Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki. 

Interpretatorzy poezji Czwartego Wieszcza podbili serca publiczności. Kilkunastoosobowa grupa kolegów i koleżanek Emilii, Oli, Ady i Rafała, która skrzyknęła się i ruszyła do Warszawy, by im sekundować podczas występu, przeżywała chwile wzruszenia i dumy. Ze sceny padły słowa najpiękniejszych utworów Norwida, a wydarzenie w Teatrze Polskim  było wstępem do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. (Fot.: Marta Laskowska, Ib)

Zobacz: sprawozdanie i galeria zdjęć na stronie Teatru Polskiego.

Komentarze