W ostatnim tygodniu marca w naszej szkole zorganizowany został Szkolny Dzień Matematyki. W ramach tego dnia odbyło się pięć konkursów:

1. Literacki konkurs, którego hasłem przewodnim było Lubię matematykę.
  2. Konkurs plastyczny pod hasłem takim samym jak konkurs literacki.
  3. Konkurs MatMistrz szkoły. Przez trzy dni (26.03.-28.03.) na tablicy ogłoszeń obok Sali 35 oraz na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce Matematyka pojawiały się trzy zadania, które należało rozwiązać i następnego dnia przynieść do nauczyciela matematyki.
  4. Konkurs Sudoku. Udział wziąć mogło maksymalnie trzy osoby z klasy. Odbywał się on dnia 29.03. na trzeciej godzinie lekcyjnej. Każdy z uczestników dostał kartkę, na której były dwa diagramy sudoku, na których rozwiązanie było 30 minut.
  5. Konkurs Co wiem o liczbie PI. Do tego konkursu potrzebne były trzyosobowe drużyny z klasy. Miał on miejsce także dnia 29.03., na piątej godzinie lekcyjnej. Było to kilkanaście zadań z wiedzy o liczbie PI oraz kilka zadań liczeniowych.

Wyniki konkursu ogłoszone zostały w środę (4.04.).

W konkursie literackim uczennica naszej klasy, Dorota Ruszczak, zajęła drugie miejsce, konkurs plastyczny dał nam piątą pozycję. W Co wiem o liczbie PI udział wzięło trzech naszych uczniów: Jarosław Szeja, Piotr Kalinowski oraz Konrad Pełka. Ich lokata w tym konkursie to miejsce czwarte. Do Sudoku zgłosili się: Sylwia Frąckiewicz, Dorota Ruszczak oraz Cezary Sapierzyński.

Po podliczeniu punktów za wszystkie konkursy zajęliśmy trzecie miejsce w szkole, a nasz wynik to osiemnaście punktów.